Czym jest e-whoring? Ile można zarobić?

E-whoring to termin używany w odniesieniu do rodzaju oszustwa internetowego, w którym symulowane są spotkania cyberseksualne w celu uzyskania korzyści finansowych. Sprawcy wykorzystują techniki inżynierii społecznej do podszywania się pod młode kobiety w społecznościach internetowych, np. na czacie czy portalach społecznościowych. Można powiedzieć, że sam e-whoring polega niejako na odsprzedaniu nagich lub półnagich zdjęć czy też filmów.

Techniki eWhoringu są aktywnie rozwijane co najmniej od 2008 roku. Jednak do niedawna temat pozostawał w dużej mierze ukryty i nie mówiono o nim głośno. Podobnie jak w przypadku oszustw związanych z randkami, eWhoring obejmuje techniki związane z siecią internetową. Jednak zamiast symulować romantyzm związków, przestępcy naśladują partnerów w kontaktach cyberseksualnych, czyli za pośrednictwem internetu. Celem oczywiście są pieniądze w zamian za zdjęcia, pokazy przed kamerami lub nawet rozmowy seksualne (znane również jako seksting). Początkowe zaangażowanie odbywa się za pośrednictwem aplikacji do czatowania lub witryn randkowych. Materiał często jest przynętą, aby zwabić klientów do płacenia za spotkania.

Zarobki w e-whoringu zależą głównie od ilości klientów, a do działania w tej branży osoby często używają gotowych już zdjęć, które znaleźć można w internecie. E-whoring nie jest w pełni legalny, dlatego przelewy dokonywane są najczęściej na specjalne internetowe portfele lub przyjmowane są zapłaty w postaci PaySafeCard, Amazon Gift Card, Crypto itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *